dílko na téma: Strom

2. srpna 2007 v 17:06 | Brige
Lucianda..krásná a štíhlá dlouhovlasá dívka, s otevřeným srdcem pro každého, trávila mnoho času pod stromem, jemuž dala jméno strom života.
Ten strom ji zasadil otec ,když se narodila.Rost již mnoho let..v krásné aleji ovocných stromů.nebyl to obyčejný strom..rostl již 18 let ale vypadal na mnohem víc, byl mohutný. Lucianda hladila kuru stromu..viděla v něm svoje trápení v podobě zvlněné kůry, svoje lásky v podobě vyřezaných srdíček.
Lucianda a jeji matka žily na statku se starým statkářem.ten se rozhodl že musí stromy pokácet, když již nenesou pořádnou urodu.
Ve městě, žil jejich správce jménem Pan..ten byl již delší dobu sám a miloval Luciendu..ta však jeho všechny dary vetšinou odmítala..protože milovala Panova syna Gustava.
Začátkem léta přijela obrovská výprava k Luciendě na statek..Pan ji přišel požádat o ruku.Přinesl sebou spoustu daru až se matce Josefině zaleskly oči.Lucienda si jich však nevšimla a postavila si hlavu že si ho nevezme.Pan se tedy naštval.Josefina začala Pana ukldnovat že si to dcera určite rozmyslí..Pan sebral dary a odjel. Matka se na dceru osočila.nadavala ji ale videla že dcera si z toho nic nedělá.Proto pohrozila když si nevezme Pana nechá pokácet její strom. Lucienda se rozplakala a utíkala do zahrady ke svému stromu.
schoulila se do klubíčka a tiše plakala.Kolem na koni se proháněl Gustav.Když uviděl plačící dívku, zastavil a přišel k ni.
Lucienda se ho lekla a schovala se za strom.Vykoukla a zjistila že je to Gustav, přestala se schovávat a zčervenela.
Oba si sedli a začali si povídat. Gustav se Luciendy zeptal na jeji strom a ta začala s krásnou lehkostí o svém stromě vyprávet.
Mezitím Josefina doběhla Pana a řekla že si to Lucienda rozmyslela..Pan a Josefina tedy šli do zahrady..Josefina řekla Panovi kde má Luciendu hledat a tedy se tam vydal.
Gustav se zasněne díval na Luciendu a když nadšeně vyprávěla o stromě zastavil ji polibkem.
Pan akorát vkročil do zahrady když ty dva viděl v něžnostech. Rozhorčilo jej to a popadl sekeru jenž byla připravena na kácení stromů a nelítostně vrazil sekeru synovi do hrudi. Krev stříkala všude a Lucienda s hruzou v očích sledovala vytřeštěné a mrtvě skelné oči jejího milého. Cítila jak ji po vlasech a bílých šatech stéká jeho krev. Teprve pak si uvědomil co udělal..zabil svého jediného syna. Začal křičet na nebohou dívku" ty jedna čarodějnice.. očarovala jsi me abych se zbavil svého syna...si čarodějnice..!! zabiju těě" dýchal ztežka..Lucienda pochopila a rychle utíkala pryč se slzami a děsem v očích..Pan ji však neustále doháněl
dohnal ji v lesíku u potoka, kde ji sťal hlavu...
Ve vesnici pak rozhlásil že ona zabila jeho syna a že se snažila zabít i jeho..on ji však prý v sebeobraně zabil.
Matka byla neustále kamenována a proto radeji utelka z města.
Týden na to zničehonic,bujný a zdravý, strom života seschnul a umřel....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teress Teress | 2. srpna 2007 v 17:07 | Reagovat

Chtěli jste vždycky pracovat v novinách??? Tak jděte na denni-vestec1.blog.cz a pracujte pro denního věštce, který píše pro školu čar a kouzel v Bradavicích Samanty Whiteové.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama